středa 9. září 2015

No poo, stříhání a kadeřnictví

I když si no poo, není třeba se kadeřníka bát.
To jsem si opakovala dlouho a dlouho, ale pořád ne a ne sebrat odvahu objednat se... Nechtělo se mi nikomu vysvětlovat, že si vlasy nemyji šamponem a ať to prosím ani nedělá nyní. Asi jsem na to neměla ze začátku dost odvahy teď spíše nálady. Zároveň mě čím dál více doháněl nutný pocit vlasy ostříhat a dopřát si tak trochu odlehčení a změnu.
Tak jsem jednoho dne zvedla telefon, zavolala a objednala se. Paradoxně to bylo v době, kdy už největší horka léta byla na ústupu a já si tak mohla konečně nechat rozpuštěné vlasy a nic nestlačovat v gumičce.

Ale zpět ke kadeřnictví. Také máte pocit, že byste se raději ostříhali doma sami nebo nechali vlasy růst než aby jste museli vysvětlovat kadeřnici, aby vám na vlasy neplácala šampon, kondicioner, lak, tužidlo a já nevím, co ještě dalšího. Jasně, určitě je spousta kadeřnic, které pro toto mají pochopení a ještě se s vámi dají o no poo metodě do hovoru. Já jsem si však u té své tak jistá nebyla. Ale vlasy přesto potřebovali zkrátit.

Tak trochu jsem se bála chvíle, kdy mě posadí do křesílka, pustí vodu a začne pumpovat z těch svých lahviček. Až do této chvíle jsem byla zticha. No a nebudu vám nic nelhávat. Stále jsem neměla náladu se o no poo nějak rozpravovat, tak jsem jen vypustila: "Prosím Vás, byla byste tak hodná a umyla my vlasy pouze vodou?" Chvíli ticho a následovalo jen souhlasné "ano". A mně spadl tak trochu kámen ze srdce. Sakra, to vůbec nebylo nic náročného. Vlastně to šlo úplně hladce. Během stříhání jsme se bavily o různých věcech a já sledovala, jak padají ty dlouhé prameny vlasů na zem. Nechávala jsem je růst přes dva roky a teď jsou za 10 minut dole! Dostavila se pochybnost, zda jsem udělal správně, zase bych musela čekat, až to naroste zpět. Ale po ostříhání celé hlavy mi vlastně najednou bylo fajn, hlava měla tak o kilo méně a já jsem si připadala zase tak trochu jiná :) .

Posílám foto, ať máte představu, jak to tedy se mnou dopadlo.

A jak to máte s no poo a stříháním vy?

Znám takové, co nemají problém ani donést kadeřnici jíl a nechat se umýt jím... nebo takové, co se stříhají doma samy, jako např. Jantar Dandová :) Zde je odkaz na její článek a video, jak na to: http://backontrees.blogspot.cz/2015/06/jak-se-ostrihat-doma-behem-15-minut.html
Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

Designed ByBlogger Templates